Wrocławianie nadal będą mogli korzystać z pociągów Kolei Dolnośląskich i POLREGIO, używając swoich biletów miejskich. Miasto zawarło kolejne pięcioletnie porozumienie z przewoźnikami i Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Wartość umowy to prawie 242 mln zł.
Nowe porozumienie w sprawie honorowania UrbanCard w pociągach na terenie miasta obowiązuje od 1 stycznia 2026 r. do końca 2030 r. Szacunkowa wartość pięcioletniej umowy to około 241,7 mln zł, co oznacza, że Wrocław każdego roku przeznaczamy średnio ponad 48 milionów złotych na to, by mieszkańcy mogli poruszać się po mieście pociągami w ramach biletów miejskich.
Nowa umowa daje mieszkańcom dostęp do pociągów Kolei Dolnośląskich oraz POLREGIO w granicach Wrocławia – obecnie aż 11 linii z 10 kierunków dojeżdża do Dworca Głównego. Na sieci aglomeracyjnej funkcjonuje ponad 250 par pociągów dziennie – z Leśnicy, Pracz Odrzańskich czy Świniar do centrum można dojechać w około 15 minut, a z Pawłowic i Wojnowa w niespełna pół godziny.
Od 2024 r. Wrocław przeznaczył już 53 mln zł na honorowanie biletów komunikacji miejskiej w pociągach. Powiat dołożył 1,5 mln zł, a Aglomeracja Wrocławska – 3 mln zł.
Posiadacze UrbanCard mogą podróżować:
Zasady ulg i uprawnień pozostają takie same. W pociągach honorowane są m.in.:
Bezpłatne przejazdy obowiązują dalej m.in. dla dzieci i młodzieży do 21 lat oraz seniorów powyżej 65 roku życia.
UrbanCard także w autobusach aglomeracyjnych
URBANCARD to nie tylko kolej. Wspólnie z ośmioma gminami Aglomeracji Wrocławskiej miasto rozwija system na liniach 9xx. Kursuje na nich ponad 100 autobusów, a bilety można kupić kartą w kasowniku, w automacie, przez stronę urbancard.pl lub w aplikacji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Trochę długo to Sutrykowi zajęło ale spoko