Reklama

Wrocławianie zablokowali obwodnicę Leśnicy. Mają dość korków

29/08/2023 18:57

Kilkunastu mieszkańców Leśnicy i Ratynia zablokowało skrzyżowanie alei Kaczorowskiego z ulicą Miodową. Domagają się montażu sygnalizacji świetlnej. To już druga taka akcja.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROTESTU


Równi i równiejsi - tak wygląda sytuacja na skrzyżowaniu alei Kaczorowskiego z ulicą Miodową, która łączy Leśnicę z Ratyniem. Wrocławianie próbujący pokonać je, wyjeżdżając autem z ulicy podporządkowanej, w godzinach szczytu są zdani na łaskę kierowców jadących obwodnicą Leśnicy.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROTESTU


- Chcieliśmy tam ronda, miasto go nie wybudowało. Teraz chcemy przynajmniej świateł, które ułatwią poruszanie się kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Miodowej. Na razie są korki i niebezpieczne sytuacje na drodze. Jeśli któryś z kierowców, jadących aleją Kaczorowskiego, nie zatrzyma się i nie przepuści, to praktycznie nie mamy szans na opuszczenie skrzyżowania - mówi Bronisław Piela, organizator protestu.

Reklama

Mieszkańcy zablokowali obwodnicę Leśnicy - kliknij i zobacz zdjęcia


Blokada skrzyżowania zaczęła się w środę, 30 sierpnia, o godz. 15 i ma potrwać około godziny. Nadzoruje ją policja. Po 5 minutach blokady następowało 5 minut otwarcia dla ruchu i tak na zmianę. Na miejscu tworzą się spore korki, niektórzy kierowcy trąbią i zawracają. To już drugi taki protest w tym miejscu. Pierwszy został zorganizowany 19 maja i wzięło w nim udział 170 osób.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości