Reklama

Wrocławianin po pijaku zgubił telefon. Grożą mu teraz 2 lata więzienia

17/10/2017 13:34

Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić mężczyzna, który złożył fałszywe zawiadomienie o przestępstwie. Wrocławianin twierdził, że stał się ofiarą rozboju, w wyniku którego skradziono mu telefon. W trakcie policyjnego dochodzenia okazało się jednak, że mężczyzna telefon zgubił po pijaku.

Wrocławianin kilka dni temu przyszedł na komisariat przy ul. Połbina i zgłosił kradzież telefonu. – Mężczyzna zawiadomił wtedy o tym, że został napadnięty i sprawca odebrał mu telefon. Poszkodowany nie potrafił jednak wskazać dokładnych okoliczności jego utraty, ponieważ jak twierdził, znajdował się w stanie nietrzeźwości – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z biura prasowego wrocławskiej komendy.


W toku wyjaśnień mundurowi ustalili, że faktycznie do żadnego rozboju nie doszło, a cała historia została zmyślona. Mężczyzna został wezwany na komisariat w celu ponownego przesłuchania. – Podczas tej czynności przyznał policjantom, że wymyślił napad i rozbój, ponieważ zależało mu na odzyskaniu telefonu. Wiedział on, że policja ma możliwości techniczne odzyskania jego sprzętu i dlatego właśnie złożył fałszywe zawiadomienie o jego utracie w wyniku rozboju – tłumaczy rzecznik.

Reklama

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie grozi mi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości