Reklama

Wrocławianka okradała szefa. Przywłaszczyła sobie prawie pół miliona!

12/09/2017 11:12

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę, która przez kilka lat okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana, wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, przywłaszczała sobie pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych za sprzedany towar.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie policjanci przyjęli od właścicieli jednej z wrocławskich firm. Jej pracownicy zauważyli, że od jakiegoś czasu przestały im się zgadzać rozliczenia z kontrahentami. Towar był sprzedawany, ale zauważono brak gotówki na firmowym koncie. Funkcjonariusze zatrzymali 40-letnią kierowniczkę wrocławskiego oddziału tej firmy.

Ustalenia przeprowadzone przez policjantów potwierdziły, że kobieta, wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane uprawnienia, w okresie od 2012 do 2017 roku przywłaszczała sobie pieniądze pochodzące z wpłat gotówkowych za sprzedany towar. Powstające zaległości spłacała innymi wpłatami tak, aby nikt nie zauważył braku przelewów. Łącznie straty oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych.  

40-latka przyznała się do popełnienia przestępstw, o które jest podejrzana. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych zobowiązań i kar zabezpieczono już nieruchomość o wartości nie mniejszej niż 230 tysięcy złotych.  

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości