Reklama

Wrocławski policjant na podium w zawodach sztuk walki

11/10/2017 11:46

Brazilijskie ju-jitsu to dyscyplina sportu, która obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze. Na trzecim miejscu na podium w tych zawodach uplasował się asp. Michał Kawalec z wydziału prewencji z Wrocławia.

Policjant wystartował w Octopus BJJ Cup 4 w kategorii Adult białe pasy - 76 kg. W imprezie wystartowało ponad 500 zawodników.


Taktyka w brazilijskim ju-jitsu polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej - dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się, bądź pozbawiającej go przytomności.


Wrocławski policjant od dziesięciu lat trenuje krav magę. Natomiast treningi brazylijskiego ju-jitsu rozpoczął kilka miesięcy temu. Młodszy aspirant Michał Kawalec służy w Policji od 7 lat. Jest absolwentem Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Dodatkowo policjant jest instruktorem samoobrony, kickboxingu oraz taktyk i technik interwencji. To specjalista z zakresu walk w bliskim kontakcie oraz podejmowania interwencji wobec osób agresywnych.

Reklama

Obecnie mł. asp. Michał Kawalec pracuje w wydziale prewencji i patrolowym komendy miejskiej policji we Wrocławiu zajmuje się zagadnieniem profilaktyki społecznej. Funkcjonariusz jest jednym z pomysłodawców programu prewencyjnego pod nazwą „Bezpieczna kobieta w bezpiecznym otoczeniu” oraz instruktorem samoobrony dla pań.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości