Reklama

Wyjątkowy mecz siatkówki z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

07/11/2018 15:10

Gwardia Wrocław oraz Masters Wrocław szykują wyjątkowe wydarzenie z okazji 11 listopada. W najbliższą niedzielę o 16 odbędzie się mecz pokoleń z okazji Święta Niepodległości, który będzie okazją do tego, by pokazać kibicom, jak pięknym sportem jest siatkówka. A dodatkowo, zaszczepić odpowiednie wzorce i udowodnić, że można ją uprawiać w każdym wieku.

Czym jest projekt Masters Wrocław? To pomysł na aktywne wsparcie ze strony miasta sportowców +35 poprzez promocję osiągnięć, startów w zawodach oraz wsparcie finansowe w rozwoju swoich siatkarskich pasji. Sama kategoria "Masters" została utworzona dla zawodników, którzy ukończyli 35 lat i nie mają okazji do rywalizacji na najwyższym, zawodowym poziomie, ale nadal chcą uczestniczyć w sportowym życiu. Wybierają zatem rywalizację ze swoimi rówieśnikami w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki programowi Masters Wrocław - bez żadnych górnych granic wiekowych czy sprawnościowych - wrocławscy zawodnicy mogą reprezentować miasto, pod wspólnym szyldem.


W przypadku niedzielnego pojedynku, zespół Masters Wrocław zmierzy się z drużyną, nazwaną na potrzeby wydarzenia "Złotymi Gwardzistami". Jest to nazwa nieprzypadkowa, młodzi siatkarze wrocławskiego klubu co rusz zdobywają bowiem złote medale na Dolnym Śląsku, dzielnie walcząc również na arenie ogólnopolskiej. W przypadku niedzielnego spotkania "Złoci Gwardziści" będą zespołem złożonym głównie z kadetów, tj. siatkarzy w wieku 16-17 lat. Uczniowie, którzy związani byli - bądź są - ze Szkołą Podstawową nr 97, Gimnazjum nr 5 oraz SMS Junior. "Złotych Gwardzistów" poprowadzi trener Marcin Sobusiak. Dodatkowo w kwestii sędziowania niedzielnego pojedynku, zapowiedział się trener seniorów GWR, Piotr Lebioda. Poza samym meczem, w niedzielę nie zabraknie kilku atrakcji.

Reklama

- Chcemy pokazać, że siatkówka jest sportem, który łączy pokolenia. Możliwość gry w hali Gwardii pozwala również przybliżyć sport tym, którzy na co dzień niekoniecznie muszą interesować się akurat tą dyscypliną. Co do zespołu Masters Wrocław, będziemy mieć drużynę właściwie niemal w komplecie złożoną z panów powyżej 50 roku życia, a nawet 55. To mieszanka byłych sportowców, z których część miała okazję trenować w Gwardii. Oprócz meczu, liczymy na obecność sportowców z Masters Wrocław z innych dyscyplin. Ciężarowców, pływaków, ich znajomych, rodzin. Będziemy mieli dla tych sportowców wyróżnienia, szykuje się kilka miłych akcentów w niedzielę - mówi Jacek Owczarek, pomysłodawca programu Masters Wrocław.


Początek meczu o 16 w hali Gwardii przy ulicy Krupniczej, wstęp jest bezpłatny. Głośny doping dla obu drużyn zawsze mile widziany!


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości