Przed sądem we Wrocławiu stanęli pierwsi kibice, którzy złamali prawo podczas pobytu w mieści z okazji finału Ligi Konferencji Chelsea - Betis. Pierwsi orzeczenie w trybie przyspieszonym usłyszeli trzej Hiszpanie, którzy ukradli pięć flag.
W środę (29 maja) po południu w Sądzie Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia odbył się przyspieszony proces trzech Hiszpanów, których oskarżono o kradzież 5 flag z logiem Ligii Konfederacji oraz 5 masztów do flag. W sumie straty oszacowano na 2 152,50 zł na szkodę urzędu miejskiego we Wrocławiu.
Mężczyźni, kibice Betisu, którzy przylecieli do stolicy Dolnego Śląska na finałowy mecz Ligi Konferencji z Chelsea Londyn ukradli flagi w środę, 28 maja, nad ranem.
KIBICE BETISU I CHELSEA WE WROCŁAWIU - GALERIA
Szybki sąd nad Hiszpanami był możliwy, bowiem zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku. - W takiej sytuacji dochodzenie można ograniczyć do przesłuchania osoby podejrzanej w charakterze podejrzanego oraz zabezpieczenia dowodów w niezbędnym zakresie. Następnie, w ciągu 48 godzin, od momentu zatrzymania podejrzany jest doprowadzany przez policję i przekazany do dyspozycji sądu wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyśpieszonym. Taki wniosek zastępuje akt oskarżenia – informuje Karolina Stocka-Mycek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.
Przed sądem młodzi mężczyźni przyznali się do winy, wyrazili skruchę i tłumaczyli, że popełnili błąd, bowiem wcześniej wypili sporo alkoholu. Dodali, że nie zdawali sobie sprawy, że popełniają przestępstwo.
Ostatecznie sąd okazał się dość wyrozumiały dla młodych mężczyzn.
- Wyrokiem z dnia dzisiejszego, tj. 29.05.2025 r. sąd rejonowy postępowanie karne przeciwko oskarżonym warunkowo umorzył na okres jednego roku próby oraz orzekł wobec każdego z oskarżonych nawiązkę w wysokości 500 zł na rzecz pokrzywdzonego Urzędu Miasta Wrocławia – przekazała Joanna Podwin z Biura Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Muszą oni również pokryć koszty postępowania.
To oczywiście nie koniec procesów najbardziej krewkich fanów. Przed sądem ma stanąć jeszcze kilkanaście osób, które uczestniczyły w burdach wywołanych na wrocławskim Rynku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze