Reklama

Kibice stanęli przed sądem w trybie przyspieszonym. Pierwsi Hiszpanie za kradzież flag

29/05/2025 18:20

Przed sądem we Wrocławiu stanęli pierwsi kibice, którzy złamali prawo podczas pobytu w mieści z okazji finału Ligi Konferencji Chelsea - Betis. Pierwsi orzeczenie w trybie przyspieszonym usłyszeli trzej Hiszpanie, którzy ukradli pięć flag.


W środę (29 maja) po południu w Sądzie Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia odbył się przyspieszony proces trzech Hiszpanów, których oskarżono o kradzież 5 flag z logiem Ligii Konfederacji oraz 5 masztów do flag. W sumie straty oszacowano na 2 152,50 zł na szkodę urzędu miejskiego we Wrocławiu.

Mężczyźni, kibice Betisu, którzy przylecieli do stolicy Dolnego Śląska na finałowy mecz Ligi Konferencji z Chelsea Londyn ukradli flagi w środę, 28 maja, nad ranem.

KIBICE BETISU I CHELSEA WE WROCŁAWIU - GALERIA 

Reklama

Szybki sąd nad Hiszpanami był możliwy, bowiem zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku. - W takiej sytuacji dochodzenie można ograniczyć do przesłuchania osoby podejrzanej w charakterze podejrzanego oraz zabezpieczenia dowodów w niezbędnym zakresie. Następnie, w ciągu 48 godzin, od momentu zatrzymania podejrzany jest doprowadzany przez policję i przekazany do dyspozycji sądu wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyśpieszonym. Taki wniosek zastępuje akt oskarżenia – informuje Karolina Stocka-Mycek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Przed sądem młodzi mężczyźni przyznali się do winy, wyrazili skruchę i tłumaczyli, że popełnili błąd, bowiem wcześniej wypili sporo alkoholu. Dodali, że nie zdawali sobie sprawy, że popełniają przestępstwo.

Reklama

Ostatecznie sąd okazał się dość wyrozumiały dla młodych mężczyzn.

- Wyrokiem z dnia dzisiejszego, tj. 29.05.2025 r. sąd rejonowy postępowanie karne przeciwko oskarżonym warunkowo umorzył na okres jednego roku próby oraz orzekł wobec każdego z oskarżonych nawiązkę w wysokości 500 zł na rzecz pokrzywdzonego Urzędu Miasta Wrocławia – przekazała Joanna Podwin z Biura Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Muszą oni również pokryć koszty postępowania.

To oczywiście nie koniec procesów najbardziej krewkich fanów. Przed sądem ma stanąć jeszcze kilkanaście osób, które uczestniczyły w burdach wywołanych na wrocławskim Rynku.   

Reklama

 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/05/2025 18:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości