Wyspa Słodowa leży w ścisłym centrum Wrocławia, pomiędzy Ostrowem Tumskim, Starym Miastem i Nadodrzem. Przez powojenne dziesięciolecia była zaniedbanym miejscem. Po remoncie na przełomie wieków odzyskała swój blask i stała się ulubionym miejscem spotkań wrocławian.
WYSPA SŁODOWA NA STARYCH I NOWYCH ZDJĘCIACH
Od średniowiecza, do końca II wojny światowej to miejsce miało zupełnie inny charakter. Było gęsto zabudowane. Działały tu liczne przedsiębiorstwa i mieszkali ludzie. Nazwa wyspy pochodzi od slodowni, która tu działała.
W I połowie wieku XX przeprowadzono przez Wyspę Słodową trasę łączącą oba brzegi Odry. W czasie oblężenia Wrocławia pod koniec II wojny światowej prawie cała zabudowa wyspy uległa zniszczeniu, zachowały się jedynie niektóre budynki.
Po wojnie kolejne zabudowania znikały. Wyspa zamieniała się w zieloną lekko zdziczałą enklawę w środku miasta. Do dzisiaj przetrwała tu jedna kamienica, do niedawna był to budynek mieszkalny. Kilka lat temu została przebudowana i jest tam centrum biurowo-usługowe.
Na przełomie wieków rozpoczęto rewitalizację tego miejsca. Dobudowano dwie kładki łączące wyspę z miastem. Wytyczono nowe ścieżki. Wyspa Słodowa stała się ulubionym miejscem spotkań młodzieży.
lu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze