Reklama

Złodziej ukradł rower miejski. Wrocławscy policjanci złapali go po pościgu

02/07/2015 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, odpowiedzialnego za kradzież jednośladu z miejskiej wypożyczalni. Próba ucieczki była nieskuteczna, bo policjanci szybko zatrzymali sprawcę. Okazało się, że rower o wartości 2 tysięcy złotych został wcześniej skradziony ze stacji bazowej. Zatrzymanemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu w centrum miasta zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze z miejskiej wypożyczalni. Kierowca poruszał się jednośladem w okolicy ulicy Jedności Narodowej.


 


– Na widok funkcjonariuszy mężczyzna wyraźnie się zdenerwował. Zaczął się nagle nerwowo zachowywać i rozglądać dookoła by w pewnym momencie przyśpieszyć swoją jazdę. W związku z tym mundurowi natychmiast podjęli wobec podejrzanie zachowującego się rowerzysty interwencję – relacjonuje Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji.

Reklama

 

 


Po zatrzymaniu okazało się, że to 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży roweru. Policjanci ustalili, że rower powinien znajdować się przy stacji bazowej Dworzec Nadodrze. Wartość jednośladu to 2 tysiące złotych.


 


– 19-latek usłyszał już zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowują mundurowi.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości