Reklama

Będzie protest na Gajowicach. Nie chcą, żeby dawna szkoła trafiła w ręce dewelopera

09/07/2018 13:07

Wrocławscy Zieloni na najbliższą środę zapowiedzieli protest przy ulicy Grochowej. Działacze nie zgadzają się na to, by zburzyć budynek po dawnym V LO i w jego miejscu wybudować nowe osiedle mieszkaniowe. Działacze chcieliby, żeby odremontowany budynek został przeznaczony na cele kulturalno-społeczne.

Przypomnijmy, że po przeniesieniu szkoły do nowoczesnego obiektu przy ulicy Kuronia, władze Wrocławia ogłosiły, że zamierzają sprzedać działkę przy Grochowej prywatnemu inwestorowi, a pieniądze zarobione w ten sposób przeznaczyć na pomoc bezdomnym.


Z takimi planami nie zgadza się część mieszkańców Gajowic, która uważa, że sprzedaż działki z dużym terenem zielonym będzie oznaczało zabetonowanie osiedla. Tamtejsza rada osiedla wielokrotnie zabierała głos w sprawie tego terenu. Radni chcieliby, żeby budynek przy Grochowej 13 przeszedł gruntowny remont i stał się Centrum Kultury i Sportu, z którego mogłyby korzystać klub seniora, osiedlowy chór, biblioteka, kluby sportowe i instytucje kultury, rada osiedla oraz wszyscy, którzy są zainteresowani prowadzeniem działalności na rzecz mieszkańców.

Reklama

– Na naszym osiedlu nie ma takiego miejsca. Działający aktywnie klub seniora liczy już około 100 osób, a małe pomieszczenie mieści tylko 30. Chętnych stale przybywa. Brakuje również przestrzeni na inne działania społeczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Potrzeba nam również integracji, aktywizacji i partycypacji obywatelskiej, co pokazują wszystkie wskaźniki i analizy. Domagamy się odstąpienie od planów sprzedaży budynku przy ul. Grochowej 13. Wnioskujemy o powołania społecznej rady, która zadecyduje o dalszych losach. Chcemy też utworzenia na fragmencie działki legalnego targowiska od strony ul. Jemiołowej – tłumaczy Paweł Pomian radny osiedla Gajowice z partii Zieloni oraz organizator protestu.


Protest przed budynkiem dawnego V LO odbędzie się w środę, 11 lipca 2018 o godz. 17:00. Ruszyła również zbiórka podpisów pod petycją skierowaną do prezydenta Rafała Dudkiewicza i dyrektora Jacka Sutryka.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości