Reklama

Bramki w górę! Dziś kierowcy nie płacą za przejazd A4

30/05/2019 10:23

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w czwartek podjął decyzję o czasowym zawieszeniu poboru opłat za przejazd wrocławskim odcinkiem autostrady A4. Od godziny 9:20 bramki w PPO Karwiany zostały otwarte. Powód? Duże natężenie ruchu i powodujące uciążliwości prace przy Punkcie Poboru Opłat.

Odpowiedzialny za pobór opłat na A4 Główny Inspektorat Transportu Drogowego w szczególnych przypadkach może zarządzić uniesienie na stałe szlabanów w pozycji umożliwiającej przejazd, automatyczne generowanie biletów, ręczne wydawanie biletów przez obsługę PPO, oraz czasowe odstąpienie od poboru opłat.


W czwartek skorzystano z tego ostatniego, najkorzystniejszego dla kierowców rozwiązania. – Czasowe odstąpienie od poboru opłat wprowadzono w godzinach porannych 30 maja br. Wynika to ze znacznego wzrostu ruchu na A4 w kierunku Katowic związanego m.in.: z obchodzonym dziś w Republice Federalnej Niemiec Świętem Wniebowstąpienia Pańskiego – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Reklama

Dyrekcja apeluje jednak do kierowców jadących od strony zachodniej w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t.


Służby drogowe informują, że na remontowanym fragmencie autostrady w Karwianach prace idą pełną parą. Na remontowanym Punkcie Poboru Opłat Karwiany pojawiły się już warstwy nowej nawierzchni.


ZOBACZ TEŻ: Autostrada A4 w kierunku Niemiec będzie miała po trzy pasy

Reklama

GDDKiA informuje też, że od 4 do 17 czerwca planowany jest kolejny etap prac, podczas którego dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami. Remontowanych będzie pięć skrajnych bramek w kierunku granicy. Ukończenie tego etapu zdecydowanie zmniejszy utrudnienia dla kierowców. Zlikwidowana zostanie „przewiązka”, na której kierowcy zjeżdżają obecnie na jedną jezdnię i dojazd do PPO będzie możliwy dwoma jezdniami.


Ostatni etap prac ma rozpocząć się 18 czerwca i będzie dotyczył środkowej części placu poboru opłat oraz pięciu bramek. Pełna przepustowość PPO Karwiany ma zostać przywrócona 25 czerwca.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości