Reklama

Co z przetargiem na budowę Alei Wielkiej Wyspy? Miasto ponownie wybrało wykonawcę

16/08/2018 13:12

Zamieszanie wokół przetargu na budowę Alei Wielkiej Wyspy, ogłoszonego pod koniec 2017 roku. Po zgłoszeniu, jakie trafiło do zamawiającego od jednego z przegranych oferentów, Wrocławskie Inwestycje unieważniły najkorzystniejszą ofertę, po czym wybrały tę samą firmę.

Trzyipółkilometrowa Aleja Wielkiej Wyspy, której częścią mają być Most Wschodni nad Odrą i nieco mniejsza przeprawa nad Oławą, połączy do 2022 roku ulice Krakowską i Mickiewicza, krzyżując się z Olszewskiego i Dembowskiego.


Najkorzystniejszą ofertę w przetargu w formule "zaprojektuj i wybuduj" złożyło na prawie 235 mln zł konsurcujm firm Banimex i AZI-BUD. Po tym, jak została ona wybrana przez Wrocławskie Inwestycje, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA zawiadomiło WI, że zwycięskie konsorcjum podlega wykluczeniu, bo nie spełnia wymogów, które zadeklarowało.

Reklama

Chodziło o doświadczenie kierownika budowy i kierownika robót drogowych, wskazanych przez Banimex i AZI-BUD w ofercie. W toku wyjaśnień okazało się, że rzeczywiście kierownik budowy nie ma wymaganego w przetargu doświadczenia. Gdy konsurcjum zaproponowało w jego miejsce inną osobę, oferta została przez Wrocławskie Inwestycje rozpatrzona ponownie i ponownie uznana za najkorzystniejszą.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości