Reklama

Miasto przedłużyło współpracę z firmą Nokia. Będą rozwijać ideę smart city

15/11/2019 09:32

Miasto współpracuje z Nokią od sierpnia 2018 roku. W czwartek podpisali porozumienie w sprawie dalszego rozwoju idei smart city w stolicy Dolnego Śląska. 

Celem współpracy gminy z Nokią jest opracowanie i realizacja strategii inteligentnego miasta, m.in. w zakresie zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej, a także podniesienia świadomości mieszkańców w zakresie nowych technologii. Chodzi przede wszystkim o rozwój idei Smart City i wzmocnienie wizerunku Wrocławia jako miasta inteligentnego.


- Nokia zatrudnia we Wrocławiu ponad 4000 osób. Wrocław jest dla nas niezwykle ważnym partnerem, bo jest to jedno z 5 miast - liderów Smart City na świecie. Nokia chce stać się platformą wymiany zasobów, myśli oraz technologii dla miast, którym idea Smart City jest bliska. Taką platformę chcemy tworzyć właśnie we Wrocławiu. A wszystko to dla jak najlepszej współpracy sektora publicznego i prywatnego - mówi Chris Johnson, wiceprezes Nokia Enterprise TEPS.

Reklama

Nokia Solutions & Networks to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw w branży telekomunikacyjnej, dostarczających zarówno infrastrukturę, jak i usługi. We Wrocławiu rozwija się od lat. Obecnie działa w czterech lokalizacjach - West Gate, Green Towers, Bema Plaza (pierwsza wrocławska siedziba) oraz West Link (nowe biuro).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości