Reklama

Pierwszy transfer beniaminka. Jakub Koelner wraca do WKK Wrocław

07/08/2018 22:31

WKK Wrocław, beniaminek koszykarskiej pierwszej ligi, zaprezentował pierwszego pozyskanego zawodnika. To doskonale znany w stolicy Dolnego Śląska Jakub Koelner, który wraca do WKK, gdzie ma być liderem zespołu. - Nigdy nie czułem się tak dobrze - zapewnia koszykarz.

Koelner to doświadczony zawodnik, który pokazywał się z dobrej strony już w grupach młodzieżowych, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji Polski. Z kadrą w 2010 roku w kategorii do lat 17 wywalczył wicemistrzostwo świata w Hamburgu. Z kolei z reprezentacją do lat 20 w 2013 roku wygrał mistrzostwa Europy dywizji B. W swojej karierze Koelner grał od II ligi po ekstraklasę. Oprócz WKK występował w Śląsku Wrocław, MKS-ie Dąbrowa Górnicza, Treflu Sopot i Slam Stali Ostrów Wielkopolski i Jamalex Polonii Leszno. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Turowa Zgorzelec, w którym wystąpił w 18 meczach (średnio 2,4 punktu na mecz, skuteczność rzutów za trzy blisko 40 procent).


- Nigdy nie czułem się tak dobrze, od marca wykonałem sporą pracę i liczę, że mój wysiłek zaowocuje na boiskach we wrześniu. Wracam do pierwszej ligi, żeby mieć większą rolę w drużynie i móc poczuć adrenalinę meczowa. Nie mogę się doczekać pierwszych spotkań. W tym roku chcę się sprawdzić w roli lidera i wygrać z drużyną jak najwięcej meczów. Dodatkowo jestem bardzo głodny gry po przesiedzeniu poprzedniego sezonu także będę miał pole do popisu, żeby udowodnić przede wszystkim sobie, że jednak dalej umiem grać - mówi nowy-stary zawodnik WKK.

Reklama

Koszykarz pamięta ostatnie występy WKK w pierwszej lidze. W 2014 roku wrocławianie zagrali w finale, w którym przegrali 0:3 z Polfarmeksem Kutno. - Wtedy mieliśmy bardzo dobra drużynę. Mieszanka doświadczenia z młodością poskutkowała bardzo dobra atmosfera, a potem już wszystko poszło z górki, bo graliśmy z meczu na mecz coraz lepiej. Kto wie jakby nie kilka kontuzji w finale to może byśmy nawet wygrali całą ligę - podkreśla.



Prezentację składu zaczynamy zawodnika, który rozumie koszykówkę i wykazuje się wysoką etyką pracy. Wraca do WKK, czyli swojego domu i – jak sam mówi - „Jestem bardzo głodny gry”. Przed Wami – Jakub Koelner!

▶️ https://t.co/29c3Er2ubX#1LKosz #DbamyORozwój #RośniemyWSiłę pic.twitter.com/mrgszFBnUI

Reklama

— WKK Wrocław (@WKK_Wroclaw) 6 sierpnia 2018




- Kuba to pierwszy zawodnik, z którym podpisaliśmy kontrakt. Ma być jednym z liderów i zawodnikiem, na którym chcemy oprzeć naszą grę. Charakterny, nieustępliwy, świetny strzelec za trzy punkty. WKK to jego dom - charakteryzuje zawodnika trener Tomasz Niedbalski.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości