Reklama

Rondo Reagana po liftingu. Zmiany dla pasażerów MPK [ZDJĘCIA]

24/09/2020 14:19

Podniesione perony dla pasażerów oraz nowa nawierzchnia dla autobusów – tak wygląda po remoncie węzeł przesiadkowy na rondzie Reagana. W sobotę 26 września, na perony nr 3 i 4 wróci tam ruch tramwajów i autobusów.

Od weekendu tramwaje linii 0P znów będą skręcać w prawo z ul. Piastowskiej na peron nr 3, a tramwaje linii 2, 4, 10 i 16 - z ronda w ul. Skłodowskiej-Curie. Na swoje miejsce wrócą także m.in. autobusy linii 145 i 146.


Ale to nie wszystko. W ramach inwestycji na placu Grunwaldzkim perony 3 i 4 zostały podniesione, co ułatwi pasażerkom i pasażerom wsiadanie do pojazdów MPK, szczególnie rodzicom z dziećmi w wózkach oraz osobom z ograniczeniami ruchowymi.


MPK Wrocław informuje, że na rondzie Reagana nie ma niestety możliwości podniesienia wszystkich peronów. Przy peronach 1 i 2 są bowiem podwójne tory, osobne do jazdy na wprost i do skręcania. W przypadku, gdyby tramwaj stał na torze oddalonym od krawędzi peronu, powstawałaby zbyt duża luka, która w ocenie spółki mogłaby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.

Reklama

Przy wszystkich peronach została wymieniona nawierzchnia. Beton zastąpił kostkę, która nie zdała egzaminu. Pozapadała się pod wpływem ciężaru wjeżdżających tu – w szczycie nawet co kilkadziesiąt sekund – autobusów. 


Szczegółowe zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów przez Rondo Reagana - tutaj.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości