Reklama

Ruszyły prace nad projektem budowy al. Stabłowickiej i przebudowy ul. Kosmonautów

28/02/2017 12:20

We wtorek w siedzibie spółki Wrocławskie Inwestycje podpisana została umowa na przygotowanie projektu drugiego etapu budowy osi zachodniej. Zwycięzcy przetargu zaplanują budowę alei Stabłowickiej oraz przebudowę kilometrowego odcinka ul. Kosmonautów.

Konsorcjum firm Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o. oraz Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS PROJEKT za nieco ponad 2 mln złotych przygotuje projekt budowy al. Stabłowickiej, połączenia z ul. Kosmonautów oraz przebudowę fragmentu ul. Kosmonautów.


– Aleja Stabłowicka będzie budowana w standardzie jednojezdniowym, natomiast przed ul. Kosmonautów nastąpi rozplot na dwie jezdnie. Ulica Kosmonautów zostanie zaplanowana w układzie dwujezdniowym od włączenia al. Stabłowickiej do ulicy Fieldorfa – mówi Wojciech Kain, kierownik projektu budowy osi zachodniej.

Reklama

W ramach projektu architekci przygotują plan budowy 1,8 km al. Stabłowickiej oraz 1,1 km ul. Kosmonautów. Na całej długości inwestycji ma zostać wybudowana dwukierunkowa droga dla rowerów. – Na projektowanej trasie znajdzie się też wiadukt nad torami kolejowymi i nowym przebiegiem ul. Jerzmanowskiej. Ten punkt już kiedyś był koncepcyjnie rozważany, więc wykonawcy mają już bazę do pracy – dodaje Kain.


Na wykonanie projektu firmy mają 13 miesięcy. Później Wrocławskie Inwestycje będą mogły ogłosić przetarg na budowę dróg. Osią zachodnią najwcześniej pojedziemy pod koniec 2019 roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości