Reklama

Składowisko niebezpiecznych odpadów, a obok kąpielisko pełne ludzi!

25/07/2023 12:14

Nielegalne składowisko zostało namierzone z drona. Niebezpieczne odpady były składowane obok czynnego kąpieliska pod Wołowem. Dziś rano służby weszły na teren składowiska. Zatrzymano na gorącym uczynku kilka osób. Na miejscu pracują m.in. laboranci.

O nielegalnym wysypisku śmieci Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu dowiedział się około 3 tygodnie temu. Zgłoszenie mówiło o tym, że jedna z dolnośląskich firm zajmujących się transportem i śmieciami zwozi odpady, w tym także niebezpieczne, do niewielkiej miejscowości pod Wołowem.


Inspektorzy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ wraz z policjantami komendy wojewódzkiej do namierzenia miejsca, w które zwożone były śmieci użyli m.in. dronów. Wczesnym rankiem we wtorek, 25 lipca, funkcjonariusze po sprawdzeniu, że odbywa się właśnie rozładunek akcję. Złapanych zostało kilka osób.

Reklama

- Sytuacja jest szczególnie niepokojąca, ponieważ obok jest zbiornik rekreacyjny, w którym kąpią się ludzie. A już zauważono pojemniki po odpadach niebezpiecznych. Teraz teren będzie szczegółowo badany - mówi rzeczniczka prasowa dolnośląskiego WIOŚ-u Barbara Lewery. Obecnie na miejscu, we wsi Uskorz Mały pod Wołowem jest oprócz policji i inspektorów WIOŚ straż pożarna oraz pracownicy laboratorium badawczego. Sprawa jest rozwojowa, jak podkreśla policja.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości