Tramwaj na Popowice łapie opóźnienie. I trudno się dziwić, skoro wybudowane w lecie krawężniki trzeba teraz zrywać. Budowlańcy w czwartek przy użyciu ciężkiego sprzętu wyciągali obrzeża z budowanej trasy tramwajowej.
Tramwaj na Popowice jeszcze nie ma wybudowanej trasy, a już łapie opóźnienie. Zapewne między innymi dlatego, że właśnie okazało się, iż trzeba rozbierać niedawno ułożone krawężniki. W czwartek, 13 października, na ul. Starogroblowej budowlańcy zrywali wbudowane w lecie krawężniki oddzielające chodnik z drogą rowerową od linii tramwajowej. Robotnicy przy użyciu ciężkiego sprzętu jeszcze około godz. 16.30 demontowali obrzeża.
- Inspektor nadzoru wskazał wykonawcy, że obrzeża zostały źle zamontowane i wykonawca musi na własny koszt je poprawić - wyjaśnia rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji Krzysztof Świercz.
Przypomnijmy, że kiedy budowa linii tramwajowej na wrocławskie osiedle Popowice startowała w maju 2019 r., miasto zapowiadało, że tramwaj pojedzie tamtędy przed końcem 2022 r. Niedawno jednak termin oddania trasy do użytku został przesunięty i teraz miasto oraz Wrocławskie Inwestycje, które nadzorują budowę w imieniu miasta, informują, że zakończenie budowy nastąpi w połowie 2023 r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze