Reklama

We Wrocławiu walczą ze smogiem. Z centrum miasta zniknie 85 pieców węglowych

17/07/2018 16:42

W ciągu najbliższych 12 miesięcy z czterech kamienic w śródmieściu Wrocławia zniknie 85 pieców węglowych. Budynki zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej, a wspólnoty otrzymają dofinansowanie na budowę wewnętrznych instalacji grzewczych.

Wybrano 4 kamienice, z których usuniętych zostanie 85 starych i nieekologicznych pieców węglowych. Budynki w ciągu najbliższych 12 miesięcy zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. – Postanowiliśmy zwiększyć limit dofinansowania na budowę wewnętrznej instalacji grzewczej z 1 mln zł do 1 mln 90 tys. zł. Dzięki temu udało się objąć projektem 4 kamienice: przy ulicy Piotra Skargi 23, Krasińskiego 25, Roosvelta 11 i Poniatowskiego  12 – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej w Fortum.


Cała akcja to element programu antysmogowego tej firmy, którego celem jest podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nieruchomości w wyznaczonym obszarze śródmieścia, posiadających wewnętrzną instalację grzewczą lub instalację w trakcie realizacji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości