Reklama

Wkrótce przetarg na budowę mostu Chrobrego wraz z torowiskiem

16/01/2019 13:04

Jeszcze tej zimy, na przełomie lutego i marca, Wrocławskie Inwestycje planują ogłosić przetarg na budowę mostu Chrobrego, który połączy Sępolno i Zalesie ze Swojczycami, zastępując wysłużony most Swojczycki. 

Projekt nowego mostu Chrobrego, który czeka na decyzję środowiskową, przygotowała firma Sweco Engineering, wybrana w tym celu przez miasto w maju 2017 roku. Zakłada on m. in. budowę torowiska, które posłuży nowej linii tramwajowej. Jej koncepcja jest w przygotowaniu. Linia tramwajowa, czyli przyłączenie nowego torowiska do istniejących pętli, trakcja oraz przystanki, będzie przedmiotem osobnego postępowania. 


- Przetarg na budowę mostu Chrobrego wraz z torowiskiem chcemy ogłosić jeszcze tej zimy. Dopóki nowa przeprawa nie będzie gotowa, stary most pozostaje. Co do jego dalszych losów nie ma jeszcze decyzji - mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości