Reklama

Wrocławski Bank Żywności zebrał 43 tony jedzenia na Wielkanoc

19/04/2019 10:04

43 tony jedzenia trafią do około 8 tys. osób – to efekt przedświątecznej zbiórki „Dodaj smaków do koszyka” organizowanej przez wrocławski oddział Banku Żywności. Wolontariusze zbierali dary dla potrzebujących w 180 sklepach na terenie 35 miast naszego województwa.

W tym roku w akcję zaangażowanych było ponad 2 tys. wolontariuszy, którzy w jeden z weekendów dyżurowali z koszami w wybranych sklepach spożywczych. Zgromadzona żywność posłużyła do przygotowania paczek, które trafią do najbardziej potrzebujących.


Bank Żywności we Wrocławiu jest organizacją pożytku publicznego, której misją od ponad 15 lat istnienia jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w województwie dolnośląskim. Wrocławska organizacja jest zrzeszona w Federacji Polskich Banków Żywności. Specjalizuje się w pozyskiwaniu, transportowaniu i dystrybucji produktów żywnościowych.

Reklama

Bank Żywności we Wrocławiu dzięki codziennym działaniom pozyskuje ponad 3 tys. ton jedzenia rocznie. Żywność pochodzi m.in. od producentów, rolników, sieci handlowych i ze zbiórek żywności. Duża część produktów jest dystrybuowana w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Organizacja aktywnie działa również na rzecz niemarnowania żywności i zdrowego odżywiania poprzez edukację skierowaną do różnych grup społecznych, w tym kampanii społecznych i warsztatów. Bank Żywności we Wrocławiu w ciągu ostatniego roku przeprowadził 310 warsztatów edukacyjnych.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości