Reklama

Wypoczynek na Dolnym Śląsku. 60 mln zł na turystykę w regionie

18/06/2020 12:57

Małe dolnośląskie przedsiębiorstwa z branży turystycznej mogą liczyć na pomoc samorządu. Dolnośląska Instytucja Pośredniczą w przyszłym tygodniu uruchomi program wsparcia dla firm, które w związku z epidemią COVID-19 mają problemy finansowe. Do wybranych organizatorów wypoczynku z Dolnego Śląska, w sumie ma trafić ponad 60 mln zł bezzwrotnej dotacji.

– Widzimy, jak ogromne zapotrzebowanie jest na branże turystyczną i aktywny wypoczynek. Dolnoślązacy, ale i Polacy, i ludzie na całym świecie nie chcą siedzieć w domu. Chcą skorzystać z oferty turystycznej, stąd przeznaczenie tych ogromnych pieniędzy na wsparcie – tłumaczy marszałek Cezary Przybylski, który apeluje by w trakcie wakacyjnych wyjazdów pamiętać o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią.


Przeznaczone przez samorząd środku ma rozdystrybuować Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca. Pomoc dla mieszczących się na terenie naszego województwa firm turystycznych ma być zrealizowana tak szybko, by umożliwić im niezakłócone działanie jeszcze w tym sezonie.

Reklama

– O bezzwrotną dotację będą się mogli ubiegać przedsiębiorcy z branży turystycznej, gastronomicznej, ale także prowadzący działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką, czy sportową i rekreacyjną – zapowiada Jerzy Michalak, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.


Z pomocy samorządu skorzystać będą mogli przedsiębiorcy zatrudniający do 49 pracowników, którzy założyli działalność przez 1 grudnia 2019 roku. Ubiegający się o dofinansowanie przedsiębiorca musi wykazać spadek obrotów o minimum 50% w stosunku do ubiegłego roku. Po środki nie mogą sięgać tzw. przedsiębiorstwa wykluczone czyli producenci pornografii, organizatorzy gier losowych czy producenci materiałów pirotechnicznych.

Reklama


Urząd marszałkowski zapowiada, że pieniądze w ramach programu mają być dystrybuowane w prosty sposób i trafiać na konta beneficjentów bez zbędnej zwłoki. – Przewidujemy, że decydującym kryterium będzie kryterium czasu złożenia dokumentu aplikacyjnego – dodaje Michalak.


Przyjmowanie wniosków przez specjalny generator ma ruszyć we wtorek, 23 czerwca o godzinie 8:00. Dokumenty będą przyjmowane maksymalnie do 26 czerwca (godz. 15:00) lub przekroczenia 150% alokacji przewidzianej na nabór.


Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem dotacji, więcej informacji na ten temat mogą uzyskać pod numerem telefonu 576 945 694.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości