Reklama

Zoo, baseny i Hydropolis zostały zamknięte

11/03/2020 16:10

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował o decyzji magistratu dotyczącej zamknięcia wrocławskich placówek kultury, a także basenów, ogrodu zoologicznego z Afrykarium oraz Hydropolis.

Zarząd Zoo Wrocław podjął decyzję, że od środy, 11 marca o godz. 12, ogród zoologiczny wraz z Afrykarium został zamknięty do odwołania. Pracownicy zoo pozostaną na posterunku ze względu na dobro znajdujących się tam zwierząt.


– Pod naszą opieką jest około 12 000 zwierząt reprezentujących 1 100 gatunków, które wymagają opieki bez względu na sytuację. Dlatego nasi pracownicy pozostają na posterunku, by nadal dbać o naszych podopiecznych. W trosce o zdrowie załogi nabyliśmy dodatkowe środki higieny. Na koniec chcielibyśmy uspokoić wszystkich miłośników zwierząt, że koronawirus nie jest dla nich niebezpieczny. Nie dowiedziono, aby COVID-19 przenosił się na zwierzęta – można przeczytać w oświadczeniu przesłanym przez zarząd wrocławskiego zoo.

Reklama

Od czwartku, 12 marca, do 25 marca zamknięte będzie Hydropolis.


Wrocławski Aquapark poinformował, że w związku z decyzją premiera oraz zarządu Wrocławskiego Parku Wodnego S.A., cały obiekt został zamknięty do odwołania. Chodzi o: strefę rekreacji, basen sportowy, saunarium oraz strefę fitness i siłownię.


Wymienione wyżej placówki zapowiadają, że na bieżąco będą informować o kolejnych zmianach.


Od środy do odwołania nieczynna będzie również Pływalnia Orbita. Poza pływalnią zamknięte będą: siłownia, fitness i saunarium.

Reklama

Od 12 marca Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice zawiesił do odwołania wszystkie zajęcia, treningi, zawody sportowe i szkolenia.


– Pracujemy tak, jakbyśmy mieli 19 kwietnia otworzyć sezon. Ale może trzeba będzie w porozumieniu ze Służewcem i Polskim Klubem Wyścigów Konnych przesunąć jego początek? Będziemy o tym rozmawiać. W grę wchodzi wariant wyścigów bez publiczności z zakładami i relacją w internecie. Bierzemy to pod uwagę. Będziemy zachowywali się odpowiedzialnie, stosownie do sytuacji i w zgodzie z zaleceniami władz. To stan wyjątkowy – mówi Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: JAK WYGLĄDA SYTUACJA W INSTYTUCJACH KULTURY?


CZYTAJ TEŻ: KTÓRE IMPREZY KULTURALNE ZOSTAŁY ODWOŁANE, A KTÓRE SIĘ ODBĘDĄ?

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości