Reklama

Atak zimy we Wrocławiu. Jest bardzo ślisko, kierowcy stoją w korkach. To nie koniec śniegu!

28/11/2023 06:40

Zima zaatakowała we Wrocławiu. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków spadł śnieg - ale znacznie mniej, niż zapowiadali synoptycy. Mimo to, na drogach panują trudne warunki - tworzą się ogromne korki, nie jeździ komunikacja miejska. Padać ma przez cały wtorek.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


Według najnowszych prognoz, śnieg ma padać we Wrocławiu z przerwami do godziny 19. Według synoptyków, opady mogą być intensywne. Do godz. 22 w mieście obowiązuje żółty alert IMGW. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm - czytamy w komunikacie.


Aktualizacja, godz. 9.30 Główne drogi w mieście są w większości odśnieżone. - Ale na bocznych i osiedlowych ulicach jest dramat - mówią nam wrocławscy taksówkarze. Boczne ulice są bardzo śliskie, podobnie jak osiedlowe chodniki. Nie ma co liczyć, że pojawią się tutaj pługi i solarki - miasto od lat nie dba w zimie o mniej ruchliwe ulice.

Reklama

Aktualizacja, godz. 8:30 Pługi pracowały w mieście od północy. Najpierw walczyły ze śliskością głównie na mostach i wiaduktach 3 w nocy trwało odśnieżanie ulic. Jak informuje Ekosystem, teraz maszyny zjechały do baz. Trwa ich tankowanie, bo mają już puste baki. Później mają wrócić na ulice.


Aktualizacja, godz. 7:30 - Duży korek na moście Milenijnym, który ciągnie się przez prawie kilometr za zjazdem w stronę ul. Osobowickiej.


Kierowcy informują o dużych utrudnieniach w związku ze śniegiem. -Od 6:30 korek od ronda na Wojanowskiej do Kosmonautów - przekazują kierowcy. Tramwaj linii 9, kurs o godz. 06:20 z Sępolna zepsuł się na przystanku Stadion Olimpijski. - Motorniczy wysadził pasażerów i ruszył na pusto do zajezdni - przekazują Korespondenci MPK. Bardzo ciężkie warunki także na autostradzie A4. Na 102 km w kierunku Wrocławia doszło do kolizji pojazdu osobowego z ciężarowym. Tworzą się korki. Strażacy poinformowali, że między godziną 6, a 6:30 na ul. Robotniczej doszło do kolizji osobówki z tramwajem. - Zdarzenie z powodu złych warunków atmosferycznych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany - dowiadujemy się.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


O godzinie 6:50 w akcji było około 30 pługosyparek zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Urządzenia odgarniają śnieg i posypują jezdnie oraz chodniki specjalnym środkiem. Najwięcej bo sześć urządzeń zlokalizowanych jest aktualnie w rejonie mostu Milenijnego, kilka na ul. Granicznej, placu Grunwaldzkim, Żernickiej, Legnickiej.



 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości