Reklama

Awantura w zakładzie karnym. Osadzony dostanie dodatkowe 3 lata za znieważenie funkcjonariusza?

10/03/2017 12:35

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Psie Pole skierowała do wrocławskiego sądu akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi przebywającemu we wrocławskim Zakładzie Karnym. Mężczyzna podczas pobytu za kratkami miał znieważyć funkcjonariusza Służby Więziennej oraz uniemożliwiać mu wykonywanie zadań.

Osadzony we wrocławskim zakładzie karnym Łukasz G. miał we wrześniu ubiegłego roku zmuszać jednego z funkcjonariuszy służby więziennej do zaniechania czynności służbowej. Jak tłumaczy Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, osadzony chciał uniemożliwić funkcjonariuszowi kontrolę celi mieszkalnej. – Ponadto w dniu 12 września 2016 roku znieważył tego funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych używając pod jego adresem słów powszechnie uznanych za obelżywe – dodaje rzeczniczka.


Oskarżony 35-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet na 3 lata.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości