Reklama

Bezpartyjni Samorządowcy (na razie) bez kandydata na prezydenta Wrocławia

23/08/2018 13:49

Kto będzie kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Wrocławia? Jerzy Michalak? Katarzyna Obara? – Jeśli się nie dogadają i nie wybiorą jednego kandydata, to nikogo nie poprzemy – mówią zgodnie liderzy BS: Robert Raczyński i Cezary Przybylski.

Jerzy Michalak to członek zarządu województwa, którego popiera Dolnośląski Ruch Samorządowy, wchodzący w skład Bezpartyjnych Samorządowych. Katarzyna Obara, to radna miejska, która ma poparcie Bezpartyjnego Wrocławia, organizacji ściśle współpracującej z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Zarówno Michalak, jak i Obara chcą wystartować w wyborach, jako kandydaci Bezpartyjnych. Rzecz w tym, że nie potrafią się porozumieć: nikt nie chce ustąpić, a dwóch kandydatów nie da się przecież wystawić.


Kilka dni temu ObaraMichalak spotkali się, żeby spróbować dojść do porozumienia, ale wynik tego spotkania jest dość karykaturalny. Obara zaproponowała bowiem Michalakowi wiceprezydenta, jeśli wygra, a Michalak zaproponował Obarze dokładnie to samo.

Reklama

O ile ani Obara, ani Michalak (jak wskazują sondaże) nie mają większych szans na wygranie wyborów prezydenckich, o tyle zupełnie inaczej rysuje się sytuacja, jeśli chodzi o radę miejską. Wspólny komitet Bezpartyjnych miałby szansę wprowadzić kilku radnych, czyli odnieść sukces. – Jeśli zaś wystartują dwa komitety - jeden Michalaka, drugi Obary – to zdobędą po kilka procent głosów i nikt do rady się nie dostanie – prognozują Cezary Przybylski i Robert Raczyński.


Wydaje się to oczywiste, ale najwyraźniej ambicje ObaryMichalaka przesłaniają im rzeczywistość. Jak ostatecznie będzie? Zobaczymy. Na osiągnięcie porozumienia jest jeszcze trochę czasu, bo kandydatów na prezydenta trzeba wskazać do połowy września. Zarówno Robert Raczyńśki, jak i Cezary Przybylski podkreślają, że nie są żadną partią polityczną, dlatego nie mają zamiaru wskazywać konkretnego kandydata. W przypadku braku porozumienia, liderzy sugerują np. organizację prawyborów. 

Reklama

Interesujące również jest to, że oprócz kandydata na prezydenta, pozostałe kwestie są właściwie dogadane. Z 7 jedynek do rady miejskiej 4 przypadną tym, którzy ustąpią, a 3 tym, których kandydat okaże się wspólny.


Marcin Torz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości