Wrocławski magistrat postanowił podwyższyć ceny biletów jednorazowych na wejście do Ogrodu Japońskiego przy ul. Mickiewicza 1. Ogród, który otwierany jest sezonowo, będzie dostępny dla mieszkańców i turystów od 1 kwietnia.
Do tej pory cena biletu normalnego do Ogrodu Japońskiego, spacerowej i botanicznej atrakcji przy parku Szczytnickim, wynosiła 4 zł, a ulgowego - 2 zł. Wcześniej, do 2013 roku, było to odpowiednio 3 zł i 1,5 zł.
Od kwietnia bilet normalny będzie kosztował dwa razy więcej (8 zł), a ulgowy będzie droższy o 150% (5 zł). Znika bilet roczny (20 zł), a w jego miejsce pojawi się karnet na 10 wejść w cenie 50 zł. Dzieci do lat 3 nadal będą miały darmowe wejście. Pozyskane w ten sposób pieniądze magistrat chce przeznaczyć na utrzymanie ogrodu.
Interpelację w tej sprawie złożył Łukasz Olbert, radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Domaga się od prezydenta Jacka Sutryka wyjaśnień, dlaczego podwyżki są tak drastyczne.
- Jestem w stanie zrozumieć to, że miasto chce lepiej zadbać o Ogród Japoński i podnosi ceny np. o 50 groszy, natomiast podwyżki o 100-150 procent wydają się przesadą. Kluczowe jest to, czy dzięki temu atrakcyjność ogrodu zdecydowanie wzrośnie, bo tego po takich podwyżkach należałoby się spodziewać - mówi radny Łukasz Olbert.
Ogród Japoński, położony przy ul. Mickiewicza, jest czynny od 1 kwietnia do 31 października w godz. 9-19. To miejsce, gdzie wrocławianie i turyści mogą spacerować, podziwiając japońską sztukę ogrodową. Działa nieprzerwanie od 1999 roku. O jego historii przeczytacie tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze