Reklama

CBA zatrzymało urzędników we Wrocławiu i Dzierżoniowie

29/05/2023 07:31

Sześć osób zostało zatrzymanych 23 i 24 maja na polecenie Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Wśród zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA jest trzech urzędników z powiatu wrocławskiego oraz gminy Dzierżoniów i trzech przedsiębiorców.

- Funkcjonariusze przeszukali jednocześnie 12 lokalizacji tj. siedziby urzędów samorządu terytorialnego, w których zatrudnieni byli zatrzymani urzędnicy oraz siedziby kilku firm na terenie powiatu wrocławskiego oraz okolicznych gmin. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych - przekazuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Anna Placzek-Grzelak.


Prokuratura zarzuca urzędnikom przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. - Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie zostały im ogłoszone zarzuty m. in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków których to naruszeń dopuścili się w związku z prowadzonymi postępowaniami o zamówienia publiczne, złożenia i przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji samorządowej, poświadczenia nieprawdy w dokumencie oraz złożenia fałszywych oświadczeń - wylicza Placzek-Grzelak.

Reklama

Sprawy, z których będą rozliczani zatrzymani, dotyczą legalizacji inwestycji prowadzonych bez wymaganych pozwoleń. Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych urzędników i przedsiębiorców poręczenia majątkowe, otrzymali zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu oraz dozór policyjny. Grozi im do 10 lat więzienia.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości