Reklama

Chciał przewozić niepełnosprawnych. Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

14/07/2017 14:19

Wrocławscy policjanci zapobiegli próbie przewożenia niepełnosprawnych osób przez nietrzeźwego kierowcę. U mężczyzny, który jechał do domu pomocy społecznej, przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,6 promila.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy tego kierowcy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu nawet do 2. lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali do kontroli na terenie miasta busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Kierującym okazał się 59-letni mężczyzna, u którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 0,6 promila. Kierowca twierdził, że jest w drodze do pracy polegającej na świadczeniu usług przewożenia osób niepełnosprawnych we Wrocławiu. W chwili zatrzymania jechał do domu pomocy społecznej.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nie dopuścili do jego dalszej jazdy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2. lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

 


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości