Reklama

Co 10. wrocławianin żyje jak u Kiepskich. Gdzie jest najwięcej mieszkań bez toalet?

14/02/2023 11:47

Kolejka do toalety na korytarzu, w której spotykali się bohaterowie kultowego Świata Według Kiepskich to wcale nie przejaskrawiony obraz wrocłwskiej rzeczywistości. Toalet w mieszkaniach nie ma w aż 865 kamienicach z udziałem gminy w całym mieście. A z danych GUS wynika, że swoje potrzeby poza mieszkaniem musi załatwiać nawet 10 procent mieszkańców Wrocławia. Gdzie są największe problemy z toaletami? Mamy zestawienie takich ulic.

Rondo Reagana. Wydawałoby się, że to nowoczesne centrum europejskiego miasta ze sporymi aspiracjami. Tymczasem w jego najbliższym sąsiedztwie jest kilkadziesiąt kamienic, których lokatorzy muszą załatwiać się we wspólnych toaletach na korytarzach, bo w mieszkaniach ich nie mają. Tak jest choćby na ul. Curie - Skłodowskiej, Piastowskiej czy Grunwaldzkiej.


W TYCH MIEJSCACH WE WROCŁAWIU JEST NAJWIĘKSZY PROBLEM Z TOALETAMI - ZOBACZ [KLIKNIJ]


Podobnych miejsc we Wrocławiu jest mnóstwo. Jak wynika z danych Urzędu Miejskiego Wrocławia, w aż 865 kamienicach z udziałem gminy są mieszkania bez toalet. Ile jest takich mieszkań? W zasobach gminy ponad 4200. A prywatnych? Miasto takich danych nie ma, ale Narodowy Spis Powszechny sprzed dwóch lat wykazał, że może być ich nawet ponad 20 tysięcy. A to oznacza, że własnej toalety w mieszkaniu może nie mieć nawet 10 procent mieszkańców Wrocławia.

Reklama

- Gmina Wrocław jest jednym z właścicieli lokali we wspólnotach i partycypuje w kosztach remontów wykonywanych na podstawie uchwał podejmowanych przez ogół właścicieli - przekonuje wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc, którego o kłopoty z dostępem wrocławian do toalet zapytali opozycyjni radni Jolanta Niezgodzka i Piotr Uhle. - Jednocześnie podkreślam, że to członkowie wspólnot mieszkaniowych ustalają plan remontów i decydują o kolejności wykonywania poszczególnych zadań. Odbywa się to w drodze podjęcia uchwały w oparciu o potrzeby remontowe przedstawione przez zarządców nieruchomości, podczas rocznych zebrań sprawozdawczych danej wspólnoty mieszkaniowej - argumentuje Lorenc.


r

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości