Wiadomo już, kto da pieniądze na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla dolnośląskich strażaków ochotników. W tym roku do jednostek trafi 38 nowoczesnych pojazdów za ponad 26 mln zł.
Dofinansowania zakupu nowych wozów strażackich dla dolnośląskich ochotniczych straży pożarnych podjęły się m. in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w sumie przekażą 1,8 mln zł). Pozostała kwota pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, dofinansowania z samorządów gminnych oraz firm ubezpieczeniowych z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia.
Strażacy ochotnicy odebrali już okolicznościowe promesy. Wsparcie finansowe na zakup nowych wozów otrzymają jednostki: OSP Trzebień, OSP Gwizdanów, OSP Osiecznica, OSP Chełmsko Śląskie, OSP Zawidów, OSP Jaroszówka, OSP Pobiedna, OSP Bogatynia, OSP Mysłów, OSP Lipa, OSP Pasiecznik, OSP Nowogrodziec, OSP Mirsk, OSP Raczkowa, OSP Nowolesie, OSP Powidzko, OSP Borek Strzeliński, OSP Łazy, OSP Rakoszyce, OSP Smolec, OSP Drołtowice, OSP Wabienice, OSP Dziesławice, OSP Łozina, OSP Lutynia, OSP Bolechów, OSP KSRG Gniechowice, OSP Twardogóra, OSP Mościsko a także OSP w Ołdrzychowicach Kłodzkich, OSP w Ludwikowicach Kłodzkich, OSP w Ścinawce Średniej i OSP w Henrykowie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze