Specjalnie zaprojektowane podpórki pod lędźwie w fotelach dla graczy, pomoc dla osób z niepełnosprawnościami dzięki spersonalizowanym urządzeniom, obrandowane klawiatury. Dolnośląskie Centrum Druku 3D wchodzi w kolejne obszary działalności.
Kolejne możliwości zastosowania druku 3D. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podczas targów Tokyo Game Show 2022 pochwalił się specjalistycznymi fotelami: - Elementy podpierające lędźwie w tych fotelach są w pełni spersonalizowane. Dzięki badaniom rezonansu magnetycznego i drukowi 3D każdy gracz może odpowiednio oszczędzać swój kręgosłup w czasie wielogodzinnych treningów - wyjaśniał prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki Maciej Klóska.
Dolnośląski Park Innowacji i Nauki zorganizował dział badawczo-rozwojowy we współpracy z Politechniką Wrocławską i Politechniką Rzeszowską. Wdrożeniem, produkcją i komercjalizacją w Polsce mogą zająć się prywatni przedsiębiorcy korzystając z know-how wypracowanego przez DPIN.
- Klawiatura czy myszka może być w pełni spersonalizowana pod konkretnego gracza lub obrandowane. To też duża pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. W Azji ten rynek jest dość mocno rozbudowany, w Polsce dopiero raczkuje. Tak naprawdę każdy, kto kupi podstawową drukarkę do druku 3D za 2000 - 3000 zł, jest w stanie coś takiego też wyprodukować. Ale nie sztuką jest to wydrukować - kluczowe jest zrobienie projektu 3D i to jest najtrudniejsza część - mówił Maciej Klóska podkreślając, że DPIN jest inkubatorem ułatwiającym start przedsiębiorcom.
Dolnośląskie Centrum Druku 3D zostało otwarte podczas wakacji przy ul. Kwiatkowskiego we Wrocławiu. Powstało we współpracy dolnośląskiej spółki Dolnośląski Park Innowacji i Nauki i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego rolą jest wskazywanie zainteresowanym przedsiębiorcom możliwości, jakie daje druk 3D - w jaki sposób działają urządzenia do jego tworzenia i w jakich dziedzinach może znaleźć zastosowanie.
Targi Tokyo Game Show 2022 odbywają się w stolicy Japonii w dniach 15 - 18 września. To jedna z największych imprez branżowych w tej części świata. Dolnośląscy przedsiębiorcy mają na targach dwa stoiska. Ich udział możliwy jest dzięki projektowi “Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Projekt adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki niemu mają możliwość promować się na arenie krajowej i gospodarczej pozyskując nowe rynki zbytu i nowych inwestorów. Wartość projektu to 6 mln zł, z czego 5,1 mln zł to unijne dofinansowanie. Projekt realizowany jest od października 2020 r. do końca listopada 2022.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze