Reklama

Duża akcja policji na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. To był pogrom!

18/12/2024 12:38

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, korzystanie z telefonów komórkowych, jazda bez pasów i zatrzymywanie się na jezdni - policjanci jednym tchem wyliczają grzechy kierowców na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W końcu miarka się przebrała. Jednego dnia na obwodnicy zaroiło się od radiowozów - tych oznakowanych i nieoznakowanych. I posypały się mandaty.

Wielką akcję na AOW i łączącej się z nią drodze ekspresowej S8 dolnośląska policja zorganizowała w poniedziałek. Bilans? Funkcjonariusze ujawnili aż 59 wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, a jeden kierowca stracił prawo jazdy. - Niestety, jeden kierujący zdecydował się także wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu - mówi Łukasz Porębski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policja już zapowiada, że podobne akcje będzie powtarzała cyklicznie.

Choć AOW to autostrada, kierowcy nie mogą rozpędzać się na niej do 140 km/h. Obecnie obowiązuje tu ograniczenie do 120 km/h. W ciągu roku na AOW ma zostać uruchomiony system odcinkowego pomiaru prędkości. Będzie funkcjonował między węzłami Wrocław Stadion (skrzyżowanie z Kosmonautów i Lotniczą) i Wrocław Północ (skrzyżowanie z drogą S5 i ulicą Żmigrodzką). To prowadzący m.in. przez Most Rędziński fragment obwodnicy, którym kierowcy jeżdżą najszybciej - ma trzy pasy ruchu w każdym kierunku. System odnotuje czas przejazdu przez specjalne bramki na obu węzłach, a potem obliczy średnią prędkość samochodu.  Automatyczny mandat  dostaniemy już po przekroczeniu 120 km/h.

Reklama

Z najnowszych badań ruchu wynika, że każdego dnia tym odcinkiem obwodnicy przejeżdża ponad 81 tysięcy samochodów. Zakładając, że tylko co setny z nich przekroczy prędkość, oznacza to 810 mandatów dziennie i prawie 300 tysięcy w ciągu roku. Średnia stawka (za przekroczenie prędkości o 20 km/h) to 200 złotych. Łatwo policzyć, że państwo zarobi na tym w ciągu jednego tylko roku około 60 milionów złotych.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    c 2024-12-18 15:52:47

    Co tam złodzieje, gwałciciele i mordercy. Co tam że patologia dewastuje miasto. Dla władzy najważniejsze jest by doić ludzi z kasy. To są priorytety policji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Sakwiarz 2024-12-28 18:41:50


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sakwiarz 2024-12-28 18:40:23


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości