W dwa miesiące Fortum wybudowało dwa kilometry sieci ciepłowniczej na Pilczyce i Maślice. W ostatnim tygodniu ciepło popłynęło już do pierwszych domów.
W ubiegły piątek została uruchomiona dostawa ciepła do budynku przy ul. Maślickiej, a w poniedziałek - do dwóch kolejnych przy ul. Śliwowej. Osiągnięto również gotowość energetyczną sieci. Oznacza to, że Fortum ma możliwość zaopatrzenia w ciepło nowych klientów w tej lokalizacji.
– Realizowana inwestycja pozwoliła na dostawę ciepła zarówno do mieszkań ogrzewanych dotychczas z kotłowni lokalnych, jak i w nowych budynkach. Dzięki temu, na przestrzeni najbliższych trzech lat Fortum zasili nową siecią co najmniej tysiąc wrocławskich mieszkań i ogrzeje około trzech tysięcy mieszkańców – mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor do spraw inwestycji Fortum.
I dodaje, że ciepło systemowe to jeden z najlepszych sposobów walki ze smogiem, bo przyłączając do sieci kolejne budynki, Fortum pośrednio likwiduje indywidualne kotłownie, piece i kominy, co przekłada się na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. W ostatnich dwóch latach wyeliminował w ten sposób ok. 3 tys. palenisk we Wrocławiu.
Od ubiegłego roku Fortum prowadzi w stolicy Dolnego Śląska specjalny program antysmogowy „Czysta Energia dla Wrocławia”. Zakłada on m.in. rozbudowę sieci ciepłowniczej oraz rozwój niskoemisyjnych źródeł energii. Zgodnie z założeniami programu, Fortum przyłącza do sieci każdą kamienicę i budynek w wyznaczonym obszarze centrum Wrocławia, w całości pokrywa koszty budowy przyłącza, nie pobiera tzw. opłaty przyłączeniowej, a ewentualne wydatki związane z budową węzła rozkłada mieszkańcom na dogodne raty.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze