Reklama

Dwójka wrocławskich policjantów pobiła 82-latkę [ZOBACZ WIDEO]

27/07/2017 15:10

Kolejny przypadek brutalności wrocławskiej policji! Dziennikarze Super Expressu dotarli do nagania z monitoringu, na którym widać, jak dwoje wrocławskich policjantów bije i poniża 82-letnią kobietę podczas zatrzymania w jednym z wrocławskich supermarketów.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia  2015 roku na zapleczu Biedronki przy ul. Strzegomskiej. Na nagraniu z monitoringu widać, jak dwoje policjantów szarpie i uderza starszą kobietę. Podczas wykonywania tych czynności funkcjonariuszka w stopniu starszego sierżanta wysypuje rzeczy z torebki zatrzymanej kobiety. Na podłodze lądują ogórek, jabłko i kilka innych drobnych przedmiotów. To najprawdopodobniej, za kradzież żywności kobieta została zatrzymana przez sklepową ochronę, która wezwała stróżów prawa.


Na nagraniu wyraźnie widać, że w trakcie „przesłuchania” policjantom dopisywał humor, drwili sobie i poniżali starszą kobietę. Po zakuciu kobiety w kajdanki na ustach policjanta pojawił się szeroki uśmiech. - Podczas tej interwencji 82-letnia wówczas Bronisława D. została dwukrotnie uderzona ręką i szarpana, a następnie  zastosowano wobec niej, nieadekwatne do jej zachowania środki przymusu bezpośredniego w postaci użycia siły fizycznej, to jest obezwładnienia i założenia kajdanek na ręce - mówi Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy wrocławskiej prokuratury.

Reklama

Warto zauważyć, że film ten został zarejestrowany w jeszcze przed głośną sprawą śmierci na komisariacie przy ul. Trzemeskiej. Przypomnijmy, że w maju 2016 roku brutalnego przesłuchania przez wrocławskich policjantów nie przeżył 22-letni Igor Stachowiak. Jak się później okazało, policjanci kilkukrotnie, a co najważniejsze bezprawnie, razili paralizatorem skutego w kajdanki i bezbronnego chłopaka.



Z ustaleń prokuratury wynka, że poszkodowana do 82-letnia pani Bronisława. Pomoc kobiecie zadeklarowali już politycy Nowoczesnej, którzy w czwartek, podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przed wrocławską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, ostro skrytykowali poczynania dwójki mundurowych. Działacze tej formacji zapowiedzieli, że zorganizują bezpłatne porady prawne dla osób, które są ofiarami przemocy ze strony policji. Pierwszy dyżur prawnika odbędzie się w piątek, 28 lipca w godz. 16:00 – 17:00 w biurze partii przy ul. św. Antoniego 21.

Reklama

Policja po opublikowaniu nagrania, natychmiast podjęła czynności związane z wyjaśnieniem sprawy i o całym zdarzeniu poinformowała prokuraturę. Śledczym udało się ustalić, że para policjantów widoczna na nagraniu to pracownicy komisariatu Wrocław Fabryczna. z ul. Połbina. Funkcjonariusze do czasu ustalenia szczegółów zostali zawieszeni w czynnościach. Grozi im wydalenie ze służby.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości