Reklama

Jacek Sutryk z wotum nieufności od wrocławian? Dzisiaj głosowanie

17/05/2023 14:53

Radni osiedlowi, aktywiści i związkowcy będą głosować nad wotum nieufności dla prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Posiedzenie Społecznej Rady Miasta zaplanowane jest na czwartek, 18 maja. Choć formalnie głosowanie nie będzie miało żadnego znaczenia, może solidnie osłabić notowania prezydenta Wrocławia.

Czwartkowe posiedzenie Społecznej Rady Miasta, zaplanowane na godz. 18 w Sali Sesyjnej Ratusza przy ul. Sukiennice 9, zgromadzi wrocławskich społeczników, aktywistów i zaangażowane w funcjonowanie osiedli osoby. Uczestnicy spokania będą rozmawiać o najważniejszych sprawach Wrocławia, z którymi mierzyliśmy się w ostatnim roku. Posiedzenie zakończą debata i głosowanie nad udzieleniem społecznego wotum zaufania lub wotum nieufności dla prezydenta Jacka Sutryka. 


W Ratuszu spotkają się m. in. aktywiści z Akcji Miasto, radni osiedlowi z Maślic, Jagodna, Nadodrza i Kleciny, członkowie Ruchu Obywateli TBS, związkowcy z wrocławskich Domów Pomocy Społeczne, aktywiści z Akcji Lokatorskiej, wspierający lokatorów sprywatyzowanych mieszkań zakładowych, aktywiści zaangażowani w sprawy gospodarowania odpadami i zarządcy nieruchomości.

Reklama

"Prezydent słucha pochlebców, resztę banuje"


Piotr Uhle z Nowej PL, współorganizator posiedzenia, zapytany o powód rozważań nad wotum nieufności dla Jacka Sutyka, odpowiada, że przez ostatnie cztery lata głos mieszkańców był przez środowisko prezydenta Wrocławia tłamszony i marginalizowany: prezydent wolał słuchać pochlebców, a pozostałych - banował lub zwalczał.













- Chcemy dać środowiskom społecznym przestrzeń w sali sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia, by się wypowiedzieli. By pokazać, jak bardzo kontrolowane przez rządzącą wiekszość polityczne sesje rady różnią się od tematów, które chcą poruszać mieszkańcy. Mieszkańcy, którzy często są po prostu oburzeni polityką miasta - dodaje Uhle.

Mieszkańcy zasługują na przestrzeń do debaty
























Piotr Uhle podkreśla, że wynik głosowania społeczników i aktywistów powinien być przez radnych traktowany bardzo poważnie i wzięty pod uwagę przy właściwym głosowaniu absolutoryjnym, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.
 
- Wybory coraz bliżej, a mieszkańcy mogą nie zrozumieć rozdźwięku pomiędzy opiniami i głosami mieszkańców w relacji do zachowania ich przedstawicieli wybranych do Rady Miejskiej Wrocławia. W mojej opinii Jacek Sutryk przez długie lata ciężko zapracował na społeczne wotum nieufności, jednak w przypadku sesji społecznej to nie politycy czy samorządowcy będą się wypowiadali w tej sprawie a mieszkańcy. Zasługują na przestrzeń do debaty, ponieważ bardzo często wykonują pro bono ciężką pracę dla budowy tkanki społeczeństwa obywatelskiego Wrocławia - mówi Uhle.










Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości