Postulaty rowerowe były tematem niedzielnego briefingu Koalicji Obywatelskiej. Wzięli w nim udział kandydatki i kandydaci do rady miejskiej oraz poseł Michał Jaros.
Ewa Wolak, Marta Kozłowska, Agnieszka Rybczak, Dorota Galant, Michał Jaors, Henryk Koczan i Marek Zalewski zaprezentowali swój program dla poprawy warunków wrocławskich rowerzystów.
Przedstawione przez nich postulaty rowerowe to utrzymanie dotychczasowego finansowania inwestycji rowerowych, uczynienie systemu ścieżek rowerowych spójnym i bezpiecznym, skomunikowanie ścieżkami rowerowymi wszystkich wrocławskich osiedli, współpraca przy realizacji postulatów ze środowiskiem rowerzystów, pieszych i kierowców, zwiększenie nacisku na edukację wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz stały i konsekwentny rozwój systemu roweru miejskiego.
- We Wrocławiu jest już bardzo dużo ścieżek rowerowych, a teraz zależy nam na radykalnej poprawie bezpieczeństwa rowerzystów, jak również pieszych oraz kierowców samochodów Chcielibyśmy, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego żyli w symbiozie. Warto wprowadzić monitoring ścieżek rowerowych oraz ich regularne sprzątanie. Uważam, że powstawanie wypożyczalni rowerowych oraz zadaszonych i monitorowanych miejsc postojowych dla rowerów i skuterów sprawi, że będą to atrakcyjne alternatywy dla samochodu - mówi Marek Zalewski z Koalicji Obywatelskiej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze