Reklama

Kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskich chcą zadbać o rowerzystów

07/10/2018 19:11

Postulaty rowerowe były tematem niedzielnego briefingu Koalicji Obywatelskiej. Wzięli w nim udział kandydatki i kandydaci do rady miejskiej oraz poseł Michał Jaros.

Ewa Wolak, Marta Kozłowska, Agnieszka Rybczak, Dorota Galant, Michał Jaors, Henryk Koczan i Marek Zalewski zaprezentowali swój program dla poprawy warunków wrocławskich rowerzystów.


Przedstawione przez nich postulaty rowerowe to utrzymanie dotychczasowego finansowania inwestycji rowerowych, uczynienie systemu ścieżek rowerowych spójnym i bezpiecznym, skomunikowanie ścieżkami rowerowymi wszystkich wrocławskich osiedli, współpraca przy realizacji postulatów ze środowiskiem rowerzystów, pieszych i kierowców, zwiększenie nacisku na edukację wszystkich uczestników ruchu drogowego, poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz stały i konsekwentny rozwój systemu roweru miejskiego.

Reklama

- We Wrocławiu jest już bardzo dużo ścieżek rowerowych, a teraz zależy nam na radykalnej poprawie bezpieczeństwa rowerzystów, jak również pieszych oraz kierowców samochodów Chcielibyśmy, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego żyli w symbiozie. Warto wprowadzić monitoring ścieżek rowerowych oraz ich regularne sprzątanie. Uważam, że powstawanie wypożyczalni rowerowych oraz zadaszonych i monitorowanych miejsc postojowych dla rowerów i skuterów sprawi, że będą to atrakcyjne alternatywy dla samochodu - mówi Marek Zalewski z Koalicji Obywatelskiej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości