Reklama

Kiedy budowa nowego odcinka obwodnicy Wrocławia? Przetarg się przedłuża

08/05/2024 09:39

Wciąż nie udało się rozstrzygnąć ogłoszonego w grudniu ubiegłego roku przetargu na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, mającego połączyć istniejącą już część trasy z aleją Karkonoską. 

Firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji zadały urzędnikom aż 650 pytań, a odpowiedź na niektóre z nich wymagała wydłużenia czasu na składanie dokumentów. I tak finał przetargu planowany pierwotnie na luty przesunięto najpierw na marzec, potem na kwiecień, a potem na maj. Najnowsza wersja to koniec czerwca.


Zakładając, że w czerwcu uda się wreszcie rozstrzygnąć przetarg, sama budowa rozpocznie się najwcześnej po wakacjach. Drogowcy będą mieli na budowę trasy 30 miesięcy. Najwcześniejszy realny termin otwarcia drogi przesunął się więc już na początek 2028 roku.

Reklama


Nowy fragment obwodnicy zacznie się od skrzyżowania z al. Karkonoską (na rondzie koło centrum handlowego Auchan). Stąd, przez wiadukt kolejowy i most nad Ślęzą, obwodnica poprowadzi do skrzyżowania z Ołtaszyńską (tu powstanie rondo), a dalej przez rondo na skrzyżowaniu z ul. Kutrzeby do ul. Grota Roweckiego, gdzie połączy się z istniejącą już trasą. Po drodze będą jeszcze mniejsze skrzyżowania z ul. Niebieską i Obrońców Poczty Gdańskiej.
 
Na odcinku od Karkonoskiej do Kutrzeby droga będzie miała dwie jezdnie (na każdej z nich będą dwa pasy). Fragment od Kutrzeby do Grota - Roweckiego będzie jednojezdniowy, ale drogowcy zostawią miejsce na rozbudowę trasy w przyszłości.
 

 

 



g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości