Reklama

Kipchirchir zwycięzcą wrocławskiego maratonu

10/09/2011 00:00

Kenijczyk Vincent Kipchirchir nie znalazł sobie równych w 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonie. Afrykański biegacz pokonał dystans o ponad 2 minuty szybciej niż drugi na mecie Anatolij Orzechowski z Ukrainy.

Zwycięzcą Hasco - Lek Wrocław Maratonu 2011 został Kenijczyk Vincent Kipchirchir, który trasę 42.195 km pokonał w czasie 2:20:20. Wśród kobiet triumfowała rodaczka Kipchichir"a -  Emily Perpetua Chepkorir.


 


Najlepszy wynik wśród Polaków  uzyskał piąty na mecie Przemysław Rojewski.


 


> ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z TRASY BIEGU


 


Trasa tegorocznego biegu wiodła przez:  Stadion Olimpijski - Sępolno - Biskupin - Most Grunwaldzki - Rynek - Krzyki - al. Hallera - Gądów - Popowice - Kleczków - Karłowice - pl. Kromera - Zacisze - Stadion Olimpijski.

Reklama

 


W tegorocznej edycji ponownie pobity został rekord frekwencji a udział w biegu wzięło ok 4 tysięcy biegaczy.




Wyniki:

1. Vincent Kipchirchir (Kenia) 2:20.20
2. Anatolij Orzechowski (Ukraina) 2:22.18
3. Bonifacy Wambua Nduva (Kenia) 2:22.26
4. Mike Cheruiyot (Kenia) 2:22.53
5. Przemysław Rojewski (Wakos Luzino) 2:31.44
6. Tomasz Sobczyk (LUKS Żórawina) 2:35.49

Kobiety:
1. Emily Perpetua Chepkorir (Kenia) 2:44.55
2. Halina Karnacewicz (Białoruś) 2:57.08
3. Agnieszka Kuzyk (Raciszyn) 3:02.06







Piotr Kolisko

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości