Reklama

Koalicja Obywatelska zarejestrowała listy. W ostatniej chwili zmienili wrocławską „jedynkę”

03/09/2019 13:08

Zmiana w drużynie Koalicji Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna, a nie jak wcześniej zapowiadano Małgorzata Kidawa-Błońska będzie wrocławską „jedynką” tej formacji do sejmu. Obecna wicemarszałek sejmu, która w przypadku wygranej KO ma być premierem, powalczy o mandat ze stolicy.

Decyzję tym, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera, we wtorek, podczas konferencji prasowej w Warszawie, ogłosił Grzegorz Schetyna . Szef Platformy Obywatelskiej poinformował jednocześnie, że Kidawa-Błońska w wyborach zajmie jego miejsce na warszawskiej liście, a on sam wystartuje z Wrocławia.


Przypomnijmy, że Małgorzata Kidawa-Błońska która, choć do tej pory nie była związana z Wrocławiem, zapowiadała, że po uzyskaniu mandatu odda naszemu miastu swoje serce. Była marszałek, a obecna wicemarszałek sejmu tłumaczyła wtedy, że zdecydowała się na start z Dolnego Śląska m.in. ze względu na ludzi, którzy z naszego regionu będą ubiegać się o mandaty w parlamencie. Ostatecznie jednak powalczy o głosy mieszkańców Warszawy.

Reklama

– Wydaje się naturalnym, że Grzegorz Schetyna, który jest związany z Wrocławiem, kocha to miasto, tak jak my kochamy Wrocław, może startować i prowadzić listę Koalicji Obywatelskiej we Wrocławiu. To jest dla nas dobra informacja, a jeszcze lepszą informacją jest to, że liderka listy wrocławskiej jest kandydatką na premiera. Dzisiaj Wrocław jest na ustach całej Polski – komentuje decyzję poseł Michał Jaros, szef sztabu Koalicji Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.


Działacze Koalicji Obywatelskiej z Wrocławia we wtorek przynieśli do wrocławskiej siedziby PKW listy kandydatów wraz z podpisami. Według wyliczeń polityków, na terenie całego województwa kandydaci zebrali około 60 tys. głosów pod listami na posłów i senatorów.

Reklama

– To bardzo wynik naprawdę bardzo satysfakcjonujący, zwłaszcza dlatego, że ta kampania jest niezwykle krótka – komentuje były prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, który 13 października będzie walczył o mandat senatora z okręgu nr 6 (podwrocławski).


Z list Koalicji Obywatelskiej oprócz polityków PO startują też działacze partii Zieloni, Inicjatywy Polskiej i Nowoczesnej. Na wrocławskiej liście Koalicji Obywatelskiej oprócz Schetyny pojawią się m.in. przewodnicząca Zielonych Małorzata Tracz , posłowie Michał Jaros, Sławomir Piechota, Aldon Młyńczak, Joanna Augustowska i Krzysztof Mieszkowski , a także radni miejscy Maciej Zieliński i Michał Górski oraz radny sejmiku wojewódzkiego Marek Łapiński . O mandaty do senatu walczyć będą prof. Alicja Chybicka oraz Bogdan i Barbara Zdrojewscy .

Reklama

Termin rejestracji list kandydatów mija o północy.


bas, mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości