Reklama

"Kolej na Ciebie". Wkrótce zbiórka krwi na Dworcu Głównym

21/08/2018 15:39

W przyszłą środę przed wejściem głównym na dworzec Wrocław Główny, od strony ul. Piłsudskiego, stanie mobilny punkt pobierania krwi.

W czerwcu ruszyła druga edycja przedsięwzięcia „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, wspieranej przez spółki Grupy PKP, Fundację Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Spółkę Polonusi Krajową Radę Kolejarskich Klubów HDK PCK. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.


W środę, 29 sierpnia, na dworcu Wrocław Główny zaplanowany jest jej następny etap, podczas którego będzie można oddać krew. „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” ma na celu promowanie honorowego krwiodawstwa, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia.

Reklama

- Krew oddać może osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków. Zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety i środków antykoncepcyjnych. Najlepiej zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek i w ciągu doby wypić około dwóch litrów płynów. Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, również poprzedniego dnia - informuje Łukasz Komła z Fundacji Grupy PKP.


Mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych przed wejściem głównym do Dworca Głównego, w godzinach 9-13.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości