Reklama

Ktoś zniszczył wspólną lodówkę na Nadodrzu! [ZDJĘCIA]

10/03/2019 09:45

Wszystko wskazuje na to, że w nocy z soboty na niedzielę wandale uszkodzili społeczną lodówkę, stojącą w podwórku przy ul. Rydygiera. To miejsce, gdzie mieszkańcy mogą dzielić się jedzeniem z ubogimi.

Izabela Duchnowska, aktywistka prowadząca na Nadodrzu HART Hostel & Art, inicjatorka powstania jadłodzielni w podwórku przy ul. Rydygiera 25A, w niedzielę rano zastała na miejscu przewróconą lodówkę społeczną. Wspólna lodówka na Nadodrzu stoi już ponad rok, od połowy lutego 2018 roku. Jest to miejsce, w którym ludzie mogą zostawiać jedzenie dla potrzebujących. Ostatnio, w Tłusty Czwartek, była pełna pączków.


Duchnowska jest przekonana, że to - wbrew pozorom - wcale nie wina nocnej wichury, jaka przeszła przez Wrocław. Łączy to z aktami wandalizmu, które miały miejsce w ostatnich dniach nie tylko w tym samym podwórku, ale też w innych punktach miasta.

Reklama

- To małe, domknięte przez kamienice podwórko. Tam nie wieje. Lodówka stoi przy budynku, zasłonięta drzwiami. Jest bardzo ciężka - mówi aktywistka. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości