Wraz ze startem ferii - po prawie 20 latach - na wrocławski Rynek wraca lodowisko. Otwarcie już w najbliższy poniedziałek, 2 lutego.
Ostatni raz lodowisko na wrocławskim Rynku funkcjonowało w lutym 2007 roku. Teraz, po niemal 19 latach, wielka ślizgawka wraca. Lodowisko w samym centrum wystartuje w poniedziałek, 2 lutego, o godz. 14. Tafla ustawiona została na pl. Gołębim,w pobliżu fontanny. Z atrakcji skorzystają zarówno wrocławianie, jak i turyści, którzy w ferie odwiedzą stolicę Dolnego Śląska.
Lodowisko będzie czynne codziennie. Od poniedziałku do piątku będzie otwarte od godz. 10 do 20 (poza dniem startu), a w weekendy od 8 do 20. Bilet wstępu będzie kosztował 10 zł, a w cenie będzie już wypożyczenie łyżew. Do dyspozycji łyżwiarzy przygotowano 140 par w pełnej rozmiarówce, więc na miejsce mogą śmiało przyjść także ci, którzy nie mają własnego sprzętu.
Lodowisko o wymiarach 30 x 10 metrów będzie czynne przez całe ferie, do 15 lutego. Jedna sesja potrwa godzinę (45 minut jazdy i 15 minut na czyszczenie tafli), a wejścia zaplanowano o równych godzinach. Na tafli jednocześnie będzie mogło przebywać od 80 do 100 osób. Codziennie o godz. 16 zaplanowano przerwę techniczną.
Najważniejszym punktem programu ma być walentynkowy weekend 14 - 15 lutego. Wtedy Rynek zamieni się w małe zimowe miasteczko – oprócz jazdy na łyżwach pojawią się stoiska dolnośląskich atrakcji, m.in. Aquaparku, Hydropolis, Zamku Czocha czy Kopalni Złota w Złotym Stoku. Będą animacje, pokazy, degustacje i specjalne strefy przygotowane przez partnerów akcji, a miejska tafla stanie się sercem „dolnośląskiej zimy” w wersji miejskiej.
Lodowisko w centrum Wrocławia powstało w ramach ósmej edycji „Dolnośląskiej Zimy” organizowanej przez samorząd województwa dolnośląskiego. W trakcie całej imprezy odbędzie się 80 wydarzeń na Dolnym Śląsku, w samym Wrocławiu będzie ich 25.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Mają rozmach skur******