Reklama

Łoś spacerował po Wrocławiu. Był m.in. na Jagodnie i Tarnogaju

05/06/2024 09:13

Nietypowa sytuacja we Wrocławiu - zdarzały się już sarny i dziki, ale tym razem na osiedle zawitał... łoś. Zwierzę było także widziane na Jagodnie, Tarnogaju i w Iwinach. Zobaczcie zdjęcia.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Łoś pojawił się tu we wtorek wieczorem Spacerował również ulicą Klimasa, a potem powędrował w stronę Brochowa. Ludzie dzwonili na policję, ale zanim ta dojechała na miejsce - łoś czmychnął.  - Policjanci ostatnie zgłoszenie na temat łosia otrzymali ok. 5.50 rano. Wówczas łoś był widziany na ul. Ziębickiej i miał oddalić się w kierunku Wzgórza Tarnogajskiego - mówi Wojciech Jabłoński z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu


Jak zachować się, gdy spotkamy na ulicy łosia? Łosie są płochliwe i mogą łatwo się przestraszyć. Unikaj gwałtownych ruchów, głośnych dźwięków i krzyków. Staraj się poruszać powoli i płynnie, unikając patrzenia łosiowi prosto w oczy.  Jeśli łoś znajduje się na drodze, zatrzymaj samochód i poczekaj, aż zwierzę samo odejdzie. Nie trąb i nie próbuj przegonić łosia. Możesz włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Jeśli łoś najeża sierść, macha głową lub tupie nogami, oznacza to, że czuje się zagrożony i może zaatakować. W takiej sytuacji powoli wycofaj się tyłem, nie odwracając się od zwierzęcia. Nie biegnij i nie krzycz, ponieważ może to sprowokować łosia.

Reklama

 

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości