Reklama

Marsz Równości przeszedł ulicami Wrocławia. To święto osób LGBT+ [ZDJĘCIA]

11/06/2022 14:05

Marsz Równości przeszedł ulicami Wrocławia. To okazja dla osób LGBT+ do zamanifestowania swojej obecności. W czasie przemarszu były utrudnienia w ruchu w centrum Wrocławia.

Marsz Równości rozpoczął się na pl. Wolności we Wrocławiu o godz. 15 w sobotę, 11 czerwca. Jak co roku - chociaż tym razem nie w październiku, lecz w czerwcu - Wrocławski Marsz Równości jest okazją do zamanifestowania obecności osób LGBT+ w społeczeństwie oraz tego, że są oni częścią społeczeństwa, której należy się traktowanie na równi z innymi. Osoby homoseksualne i transpłciowe oraz osoby je wspierające od lat upominają się w ten sposób o swoje prawa i walczą z dyskryminacją.


Policja zabezpieczająca przemarsz określała, że z pl. Wolności wychodzi około 6 tysięcy uczestników. Później do marszu dołączały kolejne osoby i ostatecznie mundurowi określili liczbę biorących udział w marszu na ponad 10 tysięcy.

Reklama

W czasie przemarszu były utrudnienia w ruchu. Uczestnicy szli z pl. Wolności ul. Modrzejewskiej, Świdnicką, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, przez pl. Dominikański, ul. Oławską, Kazimierza Wielkiego, Św. Mikołaja, znów Kazimierza Wielkiego i ul. Zamkową wrócili pl. Wolności.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości