Reklama

Motocykliści wyposażeni w broń, pałki i kastety jechali na zlot do Wrocławia [ZDJĘCIA]

25/06/2018 13:11

Policjanci z Wrocławia zatrzymali sześciu motocyklistów, którzy w ten weekend mieli wziąć udział w zlocie, który odbywał się w stolicy Dolnego Śląska. Okazało się, że mężczyźni mają przy sobie broń, amunicję, pałki teleskopowe oraz kastety.

–  Do zatrzymania doszło około godziny 18.30 na MOP Krajków przy autostradzie A4. Z ustaleń policjantów wynikało, że motocykliści jadący na zlot do Wrocławia mogą posiadać przy sobie przedmioty niebezpieczne, a także te zabronione prawem – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak , oficer prasowy wrocławskiej policji.


Podczas wspólnej akcji policjantów z komend miejskiej i wojewódzkiej oraz pododdziału antyterrorystycznego udało się zatrzymać motocyklistów i zabezpieczyć przewożoną przez nich broń palną, amunicję, noże, kastety i pałki teleskopowe.

Reklama

–  Łącznie w tej sprawie do wyjaśnienia zatrzymanych zostało 6 mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych przez funkcjonariuszy z komisariatu na wrocławskich Krzykach 5 z nich przedstawiono zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwocie od 10 do 20 tys. złotych – dodaje asp. szt. Łukasz Dutkowiak .


P osiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości