Reklama

MPK po kontroli autobusów: Usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów

30/07/2019 21:24

W poniedziałek Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował autobusy MPK. W dziewięciu przypadkach usterki były tak poważne, że wydano zakaz dalszej jazdy. - Usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów - broni się MPK.

Trzykrotnie przekroczona norma zadymienia spalin, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne hamulce i usterki zawieszenia - to powody zatrzymania dowodów rejestracyjnych i niedopuszczenia do ruchu niektórych autobusów realizujących przewozy miejskie we Wrocławiu. MPK podkreśla, że stwierdzone uchybienia nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów.


CZYTAJ WIĘCEJ O KONTROLACH WROCŁAWSKICH AUTOBUSÓW


- Usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów. Autobusy niezwłocznie zostały oddane do naprawy. Poddamy je szczegółowemu badaniu przez zewnętrzną stacje diagnostyczną - czytamy w oświadczeniu MPK.

Reklama

Poniedziałkowe kontrole to kolejna taka akcja WITD. Pod koniec czerwca Inspektorat skontrolował 22 autobusy, z czego w pięciu przypadkach stwierdził usterki techniczne skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych i wydaniem zakazu dalszej jazdy.


- Jesienią pięćdziesiąt starych autobusów zostanie wymienionych na nowe, klimatyzowane, bardziej ekologiczne Mercedesy - zapewnia MPK.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości