Reklama

"Na Dworcu Głównym nie ma gdzie umyć rąk!" PKP zaprzecza

15/04/2020 15:51

Wrocławianin zgłosił nam problem z dezynfekcją rąk na terenie dworca kolejowego Wrocław Główny. "Toalety nieczynne, ochrona bez masek i rękawiczek, ludzie w grupkach, policji i SOK nie widać. Za to komunikaty o pandemii co chwilę" - alarmuje. 

Pan Piotr podróżował koleją w sobotę przed Wielkanocą. Na dworcu Wrocław Główny wysiadł ok. godz. 19.


"Na całym Dworcu Głównym nie ma gdzie umyć rąk. Nikt nic nie wie, toalety nieczynne. Nie ma wystawionych płynów dezynfekcyjnych. Toaleta przy wyjściu na parking podziemny odsyła do nieczynnej przy wejściu na perony. Znalazłem trzecią przy Biedronce, zamknięta. Ręce umyłem dopiero w pociągu, choć nie było to proste. Ochrona bez maseczek i rękawiczek. Ludzie siedzą w grupkach, policji ani SOK nie zauważyłem, choć mają tam placówki. Za to komunikaty o pandemii co chwilę" - napisał do redakcji.

Reklama

Toalety nieczynne? Ma pomóc ochrona


W odpowiedzi na nasze pytanie PKP informuje, że toalety na dworcu Wrocław Główny są czynne, ale w ograniczonych godzinach.


- Na skutek zredukowanego ruchu pociągów i spadku liczby podróżnych, związanych z wprowadzonymi w czasie pandemii restrykcjami, najemca obsługujący kompleksy toalety ograniczył godziny ich otwarcia. Obecnie funkcjonują one w godz. 7-19, co jest podyktowane znikomą liczbą podróżnych poza tymi godzinami - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP. 


I dodaje, że w zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią godziny te będą modyfikowane. - W momencie, gdy nieczynne są toalety, zarządzane przez podmiot zewnętrzny, podróżni chcący skorzystać z toalety czy umyć ręce mogą zgłosić się do ochrony obiektu, która wskaże im odpowiednie do tego miejsce - informuje Sarna

Reklama

Dworzec dezynfekowany dwa tygodnie temu


Jednocześnie PKP zapewnia, że wbrew tym zarzutom od początku epidemii koronawirusa w Polsce wprowadziło procedury bezpieczeństwa na Dworcu Głównym we Wrocławiu.


- Ochronie obiektu zostały wydane specjalne wytyczne, określające sposób postępowania w przypadku osoby, która może być potencjalnie zakażona koronawirusem i znajduje się na terenie dworca. Udostępniliśmy specjalne pomieszczenie, gdzie taka osoba jest odseparowywana od innych podróżnych i czeka na przyjazd służb medycznych. Stosowne wytyczne w tym zakresie zostały również przekazane najemcom lokali komercyjnych, obsłudze kas biletowych oraz firmie dbającej o utrzymanie czystości. We współpracy ze służbami sanitarnymi prowadzimy też akcję informacyjną o zasadach zachowania i objawach zakażenia koronawirusem. W nocy z 2 na 3 kwietnia została przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni ogólnodostępnych dworca Wrocław Główny - wylicza Bartłomiej Sarna.

Reklama

Rzecznik PKP zapewnia, że na wrocławskim dworcu zostały zamontowane dwa dozowniki z płynem dezynfekującym. Pierwszy z nich znajduje się w holu dworca przy punkcie InfoDworzec, obok okienkowych kas biletowych, a drugi - przy biurze ochrony dworca. 


- Nie było płynów, nie było też żadnych informacji ani oznaczeń - komentuje pan Piotr, który zgłosił nam sprawę. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości