Od dziś (1 sierpnia) w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio znów są honorowane czasowe i okresowe bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Seniorzy po 65. roku życia mogą jeździć pociągami za darmo, podobnie jak uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 21. roku życia. Miejskie bilety obowiązują na trasach pomiędzy 31 przystankami. Poniżej znajdziesz ich pełną listę.
W pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio honorowane będą następujące bilety:
We wtorek umowę w sprawie honorowania miejskich biletów w pociągach podpisali przedstawiciele obu przewoźników i prezydent Wrocławia. Obowiązuje do końca 2025 roku. - Szybki, bezpieczny i ekologiczny transport jest kwestią cywilizacyjną, a nie polityczną. Dzięki porozumieniu między samorządami osiągnęliśmy pierwszy sukces, a nie jest to nasze ostatnie słowo. Zamierzamy wprowadzić jednolity bilet na terenie całego Dolnego Śląska. Poprzez zwiększenie dostępności oferty kolejowej chcemy przekonywać Dolnoślązaków do korzystania z pociągów – mówił Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za kolej.
Co ważne, bilety MPK będą honorowane między wszystkimi przystankami ze słowem "Wrocław" w nazwie, ale także w przypadku dojazdu do przystanku Iwiny, który wprawdzie znajduje się już poza granicami miasta, ale sąsiaduje z Jagodnem i może ułatwić dojazd do domów mieszkańcom tego osiedla.
Między tymi przystankami kolejowymi można od 1.08.2024 jeździć na podstawie biletu komunikacji miejskiej:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze