Reklama

Nie tylko nauczyciele! Związkowcy domagają się podwyżek dla wszystkich pracowników budżetówki [ZDJĘCIA]

04/04/2019 17:06

Nie tylko nauczyciele są niezadowoleni ze swoich pensji. W czwartek pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim obok pracowników oświaty manifestowali związkowcy Solidarności z Sanepidu, inspekcji weterynaryjnej i służby zdrowia. Wszyscy domagają się podwyżek oraz możliwości wcześniejszego przechodzenia na emeryturę.

Pikieta pod urzędem (regionalnym przedstawicielstwem rządu) odbyła się pod hasłem „Dość dyskryminowania pracowników!”. Szefowie wrocławskiej, legnickiej i jeleniogórskiej „Solidarności” przekazali wojewodzie Pawłowi Hreniakowi petycję z żądaniami.


Związkowcy domagają się nie tylko podwyżek płac w budżetówce, ale też wprowadzenia kryterium stażowego. To miałoby umożliwić po określonym okresie przejście na emeryturę nawet w przypadku nieosiągnięcia wieku emerytalnego. Dodatkowo Solidarność żąda odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz rządowego wsparcia dla przemysłu energochłonnego i niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za wysługę lat.

Reklama

Podobne manifestacje Solidarność przeprowadziła także w 15 innych miastach wojewódzkich.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości